Rea!

LAMY studio piano red Reservoarpenna – Specialutgåva 2024

2 295 kr 1 721 kr

Artikelnr: 4038147 Kategori:

📍 -- personer har nyligen tittat på denna produkt

🚚 Beräknad leverans: okt 30 - nov 04

📦 Fraktpolicy: Fri frakt vid köp över 290 kr

🛡️ 30 dagars returer: Fri retur, inga återställningsavgifter

✉️ Kundsupport: 24/7 support

🔒 Säker utcheckning

Säker utcheckning

Röd som LAMY love: LAMY studio i två nya nyanser av rött: Royal Red & Piano Red.

LAMY studio övertygar med tidlös elegans och en universell design. Den fylliga, cylindriska formen på dess helmetallkropp går sömlöst över i de enskilda höljesdelarna och är medvetet minimalistisk. Den mjuka kurvaturen och de harmoniska proportionerna gör chipset till LAMY studios signum: det kontrasterar den sakliga grundformen med en innovativ designaccent och skapar ett unikt helhetsintryck.

LAMY studio monteras för hand i LAMY:s hantverksstudio i Heidelberg. Genom regelbundna specialutgåvor uppfinner den sig själv gång på gång och bör därför inte saknas på något skrivbord – oavsett om det är som ett förstklassigt skrivinstrument för vardagsbruk eller som ett samlarobjekt.

Högblank svart lackfinish / propellerformat stålclips / 14 kt. tvåfärgad guldspets, delvis platinerad / med bläckpatron LAMY T 10 blå / med konverter LAMY Z 27 / med presentask.

Storlek (B x H x L): 13 x 13 x 141 mm

Vikt: 24 g

Design: Hannes Wettstein

Spets

Extra Fin – Guld, Fin – Guld, Medium – Guld, Bred – Guld

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”LAMY studio piano red Reservoarpenna – Specialutgåva 2024”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Varukorg
Rulla till toppen