Rea!

Pre cut Pet Tape – Penpaling Paula – Bookworm

Det ursprungliga priset var: 159 kr.Det nuvarande priset är: 111 kr.

Artikelnr: PET049 Kategori:

📍 -- personer har nyligen tittat på denna produkt

🚚 Beräknad leverans: okt 30 - nov 04

📦 Fraktpolicy: Fri frakt vid köp över 290 kr

🛡️ 30 dagars returer: Fri retur, inga återställningsavgifter

✉️ Kundsupport: 24/7 support

🔒 Säker utcheckning

Säker utcheckning

Pre cut Pet Tape – Penpaling Paula – Bookworm är stickers på rulle med skuret runt motiv. Rulle är 6 cm bred och det är 5 meter. Materialet är Pet, transparent plast. 

Penpaling Paula är en spansk kvinna som designar produkter själv. Motiv på produkter kommer dels från samarbeten med konstnärer. Men även genom köp av licenser av andra konstnärers designer (om du känner igen motiv så beror det på det). 

Motiv med mysiga, litterära illustrationer som kretsar kring läsning och papperspyssel. Miljön är hemtrevlig med fåtöljer, filtar, söta kaffemuggar, kakor, tekoppar och tända ljus. Motiv också med staplar av böcker, uppslagna böcker, skrivbord, klassiska skrivmaskiner, brev, reservoarpennor, saxar och skrivbordslampor. Texter för bokälskare som ”so many books so little time”. Stilen är Cozy Aesthetic med en tydlig handritad känsla. Färgpaletten är dämpad, harmonisk och hämtad från naturen och höstiga inomhusmiljöer. Basfärger är mjuka nyanser av krämvitt, beige och ljusgrått. Varma toner av t ex tegelrött och bruna nyanser (kaffe, trä, chocklad) kontrastrateras av kalla accenter i salviagrönt och rökig gråblå/duvblå.

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Pre cut Pet Tape – Penpaling Paula – Bookworm”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Varukorg
Rulla till toppen