Rea!

Høyfjellskart Mjølfjell & Flåmsdalen 1

Det ursprungliga priset var: 209 kr.Det nuvarande priset är: 146 kr.

Artikelnr: 9789189541979 Kategori:

📍 -- personer har nyligen tittat på denna produkt

🚚 Beräknad leverans: okt 30 - nov 04

📦 Fraktpolicy: Fri frakt vid köp över 290 kr

🛡️ 30 dagars returer: Fri retur, inga återställningsavgifter

✉️ Kundsupport: 24/7 support

🔒 Säker utcheckning

Säker utcheckning

Detta är en del av den moderna kartserien från Calazo med en mängd detaljer som aldrig tidigare har visats över Mjølfjell. Terränginformationen i kartan är baserad på nya data som erhållits från laserskanning från flygplan. Bergssluttningar, vattendrag och glaciärer och andra naturliga element visas mycket mer detaljerat med denna teknik. Kartan innehåller också fler stigar än någon tidigare karta över samma område.

En karta i skala 1:25 000 är användbar för dig som planerar en topptur till Horndalsnuten (1481 möh), Olsskavlen (1576 möh) eller Geitanosi (1225 möh). Kartan kommer även att kunna användas av den som önskar lämna markerade stigar för att utforska sina egna rutter i högfjällen.

Kartan är gjord av materialet Tyvek, som tål vatten, är skyddad mot revor och har låg vikt.

Orter: Raundalen, Skorafjellet, Uppsetedalen, Kaldavasshytta, Vassfjøra, Grindaflethytta, Myrdal, Hallingskeid, Vatnahalsen

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Høyfjellskart Mjølfjell & Flåmsdalen 1”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Varukorg
Rulla till toppen